Úspěch našich studentů v soutěži Kyberrobot 2022

Dne 9. dubna 2022 jeli vybraní studenti SŠ s učiteli, Stanislavem Vlčkem a Jakubem Škrabánkem, na robotickou soutěž pořádanou Technickou Univerzitu v Liberci, aby reprezentovali svou školu na této akci. Letošním úkolem bylo dostat se z bludiště za nejkratší čas. Jeden ze štětských týmů měl Kyberrobota z LEGO stavebnice Mindstorm EV3, kdežto druhý tým měl robota složeného z Arduino mikrokontroleru a součástek k tomu určených. Studenti na místě od rána kalibrovali roboty, a to až do poslední chvíle. Tým s LEGO robotem i přes veškerou snahu neuspěl ani jednou ze tří pokusů. Na druhou stranu studenti s Arduino robotem vyhráli první místo s časem necelých 12 vteřin. Podařilo se jim to za pomoci sledování zdi po pravé straně robota (může být i označeno jako „pravidlo pravé ruky“). Studenti si za první místo odnesli 5000 Kč a k tomu sponzorské ceny.

Text: Jakub Škrabánek, učitel odborných předmětů IT