Informační technologie – IT obory

Staň se špičkovým počítačovým expertem! Ovládni cloud a programuj moderní weby!
Navrhuj intranety u nás i v zahraničí!

Informační technologie

V rámci Počítačových sítí, vitalizace a cloud computingu jako první mezi SŠ reagujeme na potřebu výchovy profesionálu v prostředí cloudu. Cloud computing je internetový model vývoje a používání počítačových technologií, on-line aplikací, výpočetního výkonu a vzdáleného úložiště ve vztahu klient – server. Poskytujeme bezkonkurenční znalosti v oblastech, které jsou na trhu práce velmi žádané, přičemž skutečných profesionálu se nedostává.

V rámci Managementu informačních systémů zaplňujeme mezeru v oblasti informatiku ERP systému. Obor integruje a automatizuje velké množství procesu souvisejících s produkcí podniku, konkrétně se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci a účetnictví. Škola navázala spolupráci s leaderem v tomto oboru – německou společností SAP. Pokud tě zajímají počítače, chceš být profesionál s možností vysokého uplatnění na trhu práce a navíc proniknout do tajů managementu a marketingu, je tento obor právě pro tebe. Obor je vhodný i pro dívky!

Jsme historicky první školou, která nabídla studijní obor IT. Registrujeme neustálý technický pokrok, a proto nabízíme vždy něco navíc. Ve čtyřletém studijním oboru IT se setkáte s odbornými předměty typu HW a SW, elektrotechnika, počítačové sítě a operační systémy, programování aj. Škola disponuje HW laboratoři. Cvičně se zde instalují operační systémy a aplikace a konfigurují sítové prvky. Škola dále provozuje certifikovanou Akademii CISCO, která ti umožní získat mezinárodně platný certifikát. Setkáš se s týmem odborníku, kteří ti předají špičkové vědomosti ze všech oblastí informačních technologií.

V rámci školního vzdělávacího programu Webdesign připravíme mladé kreativce na profesionální dráhu webdesignérů. Vycházíme z dlouholeté tradice školy jak v oblasti IT a programování, tak zázemí v podobě líhne designéru a grafiku. Spojením těchto dvou světů vzniká nový vzrušující obor, po jehož absolvování budeš zvládat tvorbu jakýchkoli moderních webu.

Zcela novou specializací je Internet věcí. Absolvent navrhuje, sestavuje a udržuje hardware nutný pro běh zařízení IoT. Využívá operační systémy a programy, konfiguruje je, pracuje s aplikačním programovým vybavením, využívá možností počítačových sítí a přizpůsobuje je svým požadavkům, programuje a vyvíjí řešení, realizuje a udržuje základní webová řešení. Sestavuje obvody s jednodeskovými počítači a dalším příslušenstvím (senzory), které jako celek nachází aplikace v reálném životě. V současné době se jedná o nejmodernější obor v rámci informačních technologií, který má před sebou velkou budoucnost.