mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Střední škola Studijní obory Mechanik elektrotechnik

Hlavní menu

Úvodní strana
Základní informace, kontakty
Vyšší odborná škola
Střední škola

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 50

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 51
Studijní obory

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 50

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 51
Učební obor Truhlář
Výchovné poradenství
Virtuální prohlídka školy
Svářečská škola
Ubytování, stravování
 
E-learning, texty
Formuláře
Fotogalerie a video
Kalendář školy
Podcasty
Rozpočet, výroční zprávy, školní řád, GDPR
 
Mapa stránek
Kontakty
OPVK - projekty školy
Dřevosymposium
Kurzy, CŽV, DVPP, rekvalifikace
Robot Artík
Kariéra, volná místa
Veřejné zakázky
Školní knihovna
Úzce spolupracujeme s Atoz Packaging
Svět balení
Packstar
progeCAD - alternativa AutoCAD ®
2JCP - spolupráce na duálně vedeném oboru Strojní mechanik - zámečník se zárukou práce
asociace českých nábytkářů
Jsme fakultní školou Přírodovědecké fakulty UJEP
Jsme akademií CISCO
Zřizovatel školy - Ústecký kraj
Mechanik elektrotechnik PDF Tisk Email

Co je mechatronika? Mechatronika je součinná kombinace mechaniky, elektroniky a softwarového inženýrství. Mechatronika je umístěna mezi mechaniku, elektroniku a výpočetní techniku, které dohromady umožňují vývoj jednodušších, ekonomičtějších, spolehlivějších a víceúčelových systémů. Slovo „mechatronika“ poprvé použil Tetsuro Mori, inženýr japonské firmy Yaskawa, v roce 1969. Sousloví „elektromechanické systémy“ a někdy „řízení a automatizace“ také označují mechatroniku.


Kód oboru: 26-41-L/01

ŠVP: Mechanik elektrotechnik - Digitální technika a mechatronika

Doba studia: čtyři roky

Zakončení maturitní zkouškou

Forma studia: Denní

 

M OscImage

 

Se znalostmi mechatroniky se uplatníte nejen v praxi, ale též na mnoha vysokých školách v ČR, kde můžete pokračovat v bakalářském, nebo inženýrském studiu.

 

Mezi odborné předměty, vyučované v tomto oboru, patří: hardware a software, elektrotechnika, programování, digitální technika, elektronika.
Najdete široké uplatnění v oblasti měření a regulace elektrických a neelektrických veličin, seřizování měřících přístrojů, projektování inteligentních průmyslových a bytových instalací, elektrotechnických a elektronických montážních pracích, opravách automatických strojů atd.

 

Zajímá vás robotika? K dispozici máte profesionálního robota Festo Robotino, mobilní robotický systém se všesměrovým pohonem. Jedná se o výukovou pomůcku pro střední školy a výzkumná a vývojová pracoviště a vysoké školy - to vše v podobě jediného, plně programovatelného zařízení.

 

Toto studium je pro kreativní a odvážné studenty a studentky, kteří chtějí realizovat své vize a nápady. Neslibujeme snadné a bezpracné získání maturity a kvalifikace, ale tvůrčí a smysluplnou práci pod vedením zkušeného týmu pedagogů a odborníků, pracovní atmosféru a partnerský přístup při řešení náročných úkolů studia.


Učební plán Digitální technika a mechatronika od září 2010 naleznete zde.