mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Ohlédnutí za dnem otevřených dveří
index 02b
Ohlédnutí za dnem otevřených dveří Tisk Email
Neděle, 09 Listopad 2014 12:15

Dne 5. 11. 2014 proběhl v letošním školním roce první den otevřených dveří, prezentující všechny obory, které se ve škole vyučují. Nejednalo se však pouze o sdělení informací o oborech, nýbrž o zábavná představení a pracovní dílny, ve kterých se jednotliví vyučující snažili žákům z řad základních a základních uměleckých škol přiblížit populární formou to, čemu by se posléze mohli věnovat při studiu na naší škole.

V ateliéru školy od rána vznikala stavba z kartonových kostek, jejíž vývoj byl zcela v rukou dětí. V odpoledních hodinách se tak jednalo již od docela slušný papírový hrad, který některým připomínal tak populární hru Minecraft. Děti se zde mohly popustit uzdu své fantazie, malovat, řezat a stavět. Každý z příchozích si mohl vlastnoručně vytvořit i odznak, který si pak odnesl domů.

Přízemí školy pak bylo teritoriem robota Artíka, který je již dostatečně známým „tahákem“ každé školní akce. Artík však letos prošel značným technologickým vývojem, během kterého obdržel zcela nový pojezd, umožňující citlivější pohyb po místnosti, stejně tak jako nové „srdce“, založené na platformě Arduino. To by nebylo možné bez přispění našich šikovných žáků oborů Mechanik – elektrotechnik pod vedením otců Artíka, pedagogů školy Ing. Čermáka a Ing. Fedurci. Každý si asi dokáže představit, že projekt robota je finančně nákladnou záležitostí. Škole by se patrně nepodařilo vše zdárně realizovat, nebýt významného sociálního partnera, kterým je firma CFIT.CZ, věnující se vývoji aplikací a hardware. Zakladateli firmy jsou právě zmínění pedagogové, takže žáci mají jistotu, že se v hodinách dozvídají vždy ty nejčerstvější informace z oblasti elektrotechniky, robotiky či programování.