mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Prohlášení o přístupnosti
index 02b
Prohlášení o přístupnosti Tisk Email
Pondělí, 31 Říjen 2011 14:25

Prezentační vrstva webu byla vytvořena podle specifikace W3C XHTML 1.0 a vizuálně naformátovaná pomocí kaskádových stylů - CSS 2.1. Při tvorbě prezentační vrstvy bylo dbáno na uvedenou metodiku, validitu stránek (kostra webu je validní podle W3C XHTML 1.1) a vzhled webu byl testován v běžně používaných prohlížečích.

 

Různé formáty souborů

Na stránkách se mohou objevit odkazy na dokumenty ke stažení, které jsou v jiné podobě než hypertextové. Odkazy na takové soubory jsou doplněny informací o jejich formátu a velikosti.

Obvyklé typy souborů ke stažení (s odkazem na stránky s produkty):

PDF - dokumenty v tiskové podobě, k prohlížení slouží program Adobe Reader
DOC, XLS, PPT - dokumenty produktů společnosti Microsoft, volně ke stažení jsou jejich prohlížeče Word Viewer (DOC), Excel Viewer (XLS), PowerPoint Viewer (PPT)
ZIP, RAR - komprimovaný archiv souborů, k jeho otevření slouží například program 7zip

Výjimky

Fotogalerie na těchto stránkách používají technologii JavaScript pro efekt zvětšení obrázků. Není-li JavaScript dostupný, obrázky se načtou bez efektu - jako běžný odkaz na jinou stránku.
Odkazy, vedoucí na stránky mimo tento web, mohou být otevírané do nového okna prohlížeče. Není-li toto ze strany uživatele podporováno, jsou otevřeny ve stejném okně.
Použití wysiwyg editoru pro autory obsahu jednotlivých stránek a článků může zapříčinit výskyt prvků v rozporu s uvedenou validitou. Struktura ani funkčnost není ovlivněna.