mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Podzimní workshop ve Východních Čechách PDF Tisk Email

Jak se již stalo několik let tradicí, v měsíci říjnu studenti posledních ročníků VOŠ i SŠ absolvují 2 denní workshop ve Východních Čechách. Kromě odborných exkurzí u známých výrobců obalů, zde nechybí ani kultura, ta byla letos zastoupena návštěvou KUKSu (barokní klenot se letos navíc stal díky náročné rekonstrukci skokanem roku v návštěvnosti památek). Stěžejní částí však byla návštěva známého výrobce (nejen) přepravních obalů, společnosti Unipap. Studenti zde byli nejen seznámeni s provozem, ale absolvovali i odbornou přednášku a dostali zadání ke svým klauzurám. Nechybělo pochopitelně ani občerstvení.
Druhý den se podívali k dalšímu známému výrobci obalů a fixací především z vlnité lepenky, společnosti Servisbal v Dobrušce a odpoledne jsme vyměnili vlnitou lepenku za hladkou a absolvovali provoz Bauch&Navrátil v Novém Městě nad Metují, kde se kromě skládaček vyrábí i karty na blister packy.
Dík patří samozřejmě všem firmám za vzornou přípravu i realizaci akce, největší poděkování však zaslouží společnost Unipap, která se stala sponsorem celé akce. Se zástupci této firmy se naši studenti setkají letos ještě jednou v prosinci, kdy budou společně se zástupci školy hodnotit jejich praktické klauzury. A letošní témata jsou pro studenty svým obsahem skutečnou výzvou, určitě se bude nač dívat!

dsc042261   foto 005