mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Od preformy k vyfukování na plnící lince PDF Tisk Email

Ve výrobě společnosti Retal studenti mohli shlédnout nejen vlastní výrobu PET preformy, tedy od zásobníků na granulát, jeho sušení, přidávání barviv v podobě master batch, tavení, protlačování šnekem a následné vstřikování hmoty do formy, ale značná část exkurze byla věnována i nezbytnému testování a laboratorním zkouškám.
Naopak při popíjení firemních produktů (zdaleka ne jen klasické Coly, ale i Nesté, Cappy, Sprite atd.) společnosti Coca Cola jsme zhlédli krátká videa o historii výroby , možnostech stáčení do různých typů obalů či blok nejúspěšnějších reklam na jeden z nejznámějších světových nápojů vůbec. Následovala prohlídka výrobny na živo – plnící linky na sklo, PET (zde včetně vyfukování preforem) i plechovky, čištění, sklady apod.

 

alt   alt   alt