mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Únorové akce na „obalovce“ PDF Tisk Email

Semestr byl zahájen předposlední částí cyklu BOBST – zpracovatelské stroje (Ing. Nykl), určenou pro třídy 3. O a 4. D. Příště tedy již čeká studenty VOŠ i SŠ závěrečný test a vypadá to, že ani letos neporušíme tradici – dva nejlepší se opět pojedou podívat k nejznámějšímu výrobci zpracovatelských strojů na hladkou i vlnitou lepenku do švýcarského Laussanne.  Kteří to však budou, teprve uvidíme…
Třída 3. D navštívila místní gigant, společnost Mondi, odborná exkurze byla zaměřena především na flexotisk, výrobu papírových pytlů a tašek. Vyčerpávajícím způsobem se studentům věnoval Ing. Sedláček, který na závěr otázkami i ověřoval nové (či zopakované) znalosti otázkami jako pravý pedagog.
K velmi zajímavé akci patřila přednáška s ukázkovým workshopem na téma Konstrukce přepravních obalů. Tuto přednášku pro studenty 3. O zrealizoval dlouholetý partner školy, společnost Servisbal s. r. o. z Dobrušky v čele s ředitelem společnosti Ing. Hořčičkou. Pan Hořčička však dal prostor i svým super konstruktérům – bývalým studentům naší VOŠ, Janě Kubíkové, DIS a Markovi Sekulovi, DIS. Oba naši ex absolventi jsou zároveň spoluautory obalů, které získaly nejen ocenění na české scéně (Obal roku), ale pro světové ocenění World Star for Packaging (WPO) si letos zajedou i do australského Sydney.. Nemohla by to být inspirace pro naše další absolventy?

 

alt     alt     alt