mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Škola slaví úspěch v oblasti robotiky. Studenti přivezli z Liberce čtvrté místo PDF Tisk Email

Porota na našem robotovi ocenila především možnost praktického uplatnění, které u dalších soutěžících nebylo vždy pravidlem,“ popisuje člen soutěžního týmu naší školy Jan Balogh důvody úspěchu. „Publikum zprvu na našeho robota shlíželo s nepochopením: robot z plastu – a má hlídat sklad před ohněm,“ říká jeden z autorů. Záhy se však v kongresovém sále univerzity, kde soutěž probíhala, ujal slova a publiku vysvětlil, že jde o prototyp, nikoliv hotový produkt, který by s klidným svědomím nechal střežit skladiště před plameny.

Během pětiminutového prostoru k prezentaci robota náš soutěžní tým porotě představil jeho účel, způsob fungování, technické zajímavosti a výhody oproti jiným způsobům monitoringu skladovacích prostor. Teprve prezentace týmu naší školy rozpoutala diskusi nejen v řadách poroty, ale i přítomného publika.

Představa o obchodním modelu při komerční výrobě robota získal u poroty i publika velmi kladný ohlas a náš soutěžní tým si jím připsal další body. Díky zkušenosti a cenným postřehům poroty, které naši soutěžící přivážejí z Liberce, by se naše škola mohla v příštím ročníku soutěže umístit na některé z prvních třech příček.