mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Studenti VOŠ na seminářích, kongesu i galavečeru PDF Tisk Email

Studenti si odzkoušeli proměřování základních zkoušek v laboratořích (BCT, ECT, FCT) a postupně si ve skupinách prohlédli celý provoz (výroba vlnité lepenky, zpracovatelské stroje na výsek, výlup , lepení a tisk). V zasedacích prostorách THIMMu pak probíhal zajímavý přednáškový cyklus pečlivě připravený s dalšími sociálními partnery školy. Přednášku na téma Výsekové nástroje odpresentoval p. Machálek z firmy Kaňák, tedy ze společnosti,která patří v tomto segmentu v ČR k největším hráčům na trhu. K velmi zajímavým patřila přednáška p. Velebila z firmy ABB, tento gigant na poli robotiky chystá se školou ve Štětí i významnou formu spolupráce i v dalších studijních oborech naší školy.  Světově jedna z nejznámějších společnosti ve výrobě folií na horkou i studenou ražbu je KURZ a zástupce této firmy p. Sedláček  svou presentaci zatraktivnil i různými aplikacemi předvedených na konkrétních vzorcích.  A vzorky nechyběly ani u další přednášky na téma Shrink sleeve, tedy smrštitelné etikety. Tento rychle vzrůstající segment představil p. Brumovský ze společnosti OTK, tedy opět leadera na našem trhu, tentokrát se zaměřením na flexibilní obaly a etikety.


Hned následující den se naopak vybraní studenti nejvyššího ročníku 3. 0 VOŠ zúčastnili vrcholné odborné a společenské obalářské akce Kongresu  a Galavečeru, pořádaném každoročně obalovou asociací SYBA. Atraktivní program Kongresu byl letos zaměřen především na design a bezpečnost obalů (program je k dispozici na stránkách organizátora, tedy www.syba.cz). Obalový galavečer byl zahájen předáváním cen udělených v letošním ročníku soutěže Obal roku, následoval společenský program a nezbytný raut. Pozitivní pro školu byl fakt, že mezi oceněnými byli mnozí bývalí absolventi VOŠ obalové techniky, někteří z opakovaně oceňovaných našich ex studentů byli letos oceněni i za dlouhodobější přínos v oboru.

 

alt                                                                                                                            alt

 

alt