mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Druhý listopadový týden ve znamení strukturálního designu PDF Tisk Email

V úterý 13. 11. přednášku připravil a pečlivě zrealizoval zástupce firmy TOP TISK obaly s.r.o. pan Haňák, který ve firmě působí dlouhodobě v oblasti konstrukce a vývoje obalů. Ani společnost Top tisk nebylo třeba studentům nějak zvláště představovat, spolupráce s tímto významným výrobcem skládatelných obalů  (především) z hladkých lepenek  ať již ve formě přednášek či exkurze se datuje již několik let. Při letošní přednášce se určitě nikdo ze zúčastněných tříd 2. O a 3. O  určitě nenudil. Pan Haňák nás přesvědčil, že  konstrukce krabic nemusí být zdaleka jen standardní záležitostí, v předvedených ukázkách nechyběly inspirativní „vychytávky“, včetně i samovolně se skládajících (pomocí vnitřního mechanismu) a skákajících krabiček. Na závěr přednášky nechyběla ani soutěž mezi zástupci 2.O a 3.O ve skládání poměrně náročného obalu na víno.
Středeční odpoledne následujícího dne bylo věnováno naopak především přepravnímu balení. Studentům byla představena výroba komůrkového PP a možnosti jeho zpracování.  Zajímavou presentaci představil jednatel společnosti Keypack s. r. o. pan Hanák (nejde o překlep, jméno je skutečně velmi podobné předchozímu). Nosným programem společnosti  je výroba unikátního materiálu Kartonplastu/Tekpol  (komůrkový PP) a jeho zpracování (tvarový výsek, potisk, svařování). Společnost má i vlastní vývoj obalů. Design centrum se zabývá detailním návrhem výrobku s ohledem na logistický tok produktu, optimální uložení zabraňující poškození výrobku, jak při přepravě, skladování a manipulaci operátory. Firma zajišťuje kompletní servis v oblasti návrhu, designu, konstrukce a výroby prototypů. Vstupem pro vývoj obalu může být balený díl,  výkresová dokumentace či 3D data baleného dílu (Solidworks, Catia, STEP, IGES, DXF, DWG, atd.)

 

alt

 

                             alt               alt     

 

 

 

alt               alt           alt