mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Studenti VOŠ v říjnu na mimopřednáškových aktivitách PDF Tisk Email

K stabilním patřilo zahájení dvou již tradičních přednáškových cyklů na téma Zpracovatelské stroje BOBST (Ing. Nykl, BOBST) a legislativa (Ing. V. Volek, SYBA). Oba cykly se sestávají ze 4 setkání, které proběhnou v průběhu obou semestrů. Týkají se nejen 3. O VOŠ, ale i maturitního ročníku 4.D.
Na počátku měsíce si studenti 1.O VOŠ zkusili vlastníma rukama vytvořit nejen ruční papír s „falešným“ vodoznakem, ale i papier maché nebo li kašírovanou plastiku v Dílně ručního papíru v Litoměřicích u Ing. Štyrandové (bývalé učitelky školy).
Studenti 2.O se účastní praktických workshopů, které pro školu tradičně připravila známá designérská společnost Fiala&Šebek. Workshopy v prosinci vyvrcholí společně připravovanými a zrealizovanými klauzurami. Aby studenti druhého ročníku nezapomněli ani na technickou stránku výroby obalů, zúčastnili se na počátku listopadu i exkurze do společnosti MONDI BAGS, kde se seznámili s technologií výroby papírových obalů (především papírové pytle a tašky) a možností vícebarevného flexotisku se satelitním uspořádáním.

 

alt                                                                      alt